Problém úzké chodbičky

Pokud se nastěhujete do bytu nebo i domku, který se stavěl již před dávnými lety, tak zjistíte, že se na některé prostory vůbec nějak nemyslelo. Možná vznikaly za účelem, aby splnily nějakou základní povinnost používání a nic víc. Samozřejmě nároky na bydlení a s ním spojené představy se mění z generace na generaci. Dnes je velký problém například s chodbičkou, kterou máte vytvořenou ihned za vchodovými dveřmi bytové jednotky. V podstatě zase tolik moc nechcete, jen se pohodlně vysvléct z kabátu nebo bundy, pohodlně zout boty a všechno hezky někam uložit, aby to bylo opět dostupné, až budete odcházet. Otázkou je, jak to udělat, když je zde velmi málo místa a ještě úzký prostor. Na všechno je řešení a nemusí se ani nic probourávat.

žluté vchodové dveře

Budete muset pracovat opticky

Dlouhá a úzká chodba může skutečně znamenat velký problém. Hlavně je nepraktická a navíc dokáže ještě pokazit i první dojem z bytu. Je pravdou, že pokud je možné nějakým způsobem chodbu zvětšit, tak se mnozí rozhodnou pro takovéto řešení. Ovšem to mnohdy nelze uskutečnit. Přesto není nic ztraceno a musí se pracovat s dostupným prostorem
zařízená předsíň

· Dobré osvětlení a barvy – určitě není třeba se obávat barviček, ty patří k modernímu bydlení a hlavně dokážou místnost i neuvěřitelným způsobem zvětšit nebo nějakým způsobem proměnit. Dostatek světla mohou zajistit svítidla, ale také zrcadla.

· Je třeba využít dlouhého prostoru – především je zde třeba upoutat pozornost na nějaké jiné věci, než prázdnotu. Právě dlouhá a prázdná stěna bude působit velmi efektivně, když si zde například založíte nějakou vlastní galerii. Fotografie dětí, rodiny, snímky z dovolené a výletů vždycky zaujmou a působí velmi přirozeně, stejně tak jako barevné kousky tapety nebo dekorace.
bezpečnostní dveře

· Můžete ji i zkrátit – pokud na konci nejsou žádné vstupní dveře do pokoje, tak se zde ideální prostor pro umístění nějakých úložných prostorů, které vkusně zapadnou do celkového designu bytu. Lepší bude zvolit světlejší barvu a dávat pozor na špičaté výčnělky, případně ostré hrany.