Plastelína dobyla Česko

Plastelínu známe všichni moc dobře již od základní školy. A i když se její název i vzhled v průběhu let proměnil, nic to nemění na tom, že se stále jedná o velice šikovnou výtvarnou potřebu, kterou děti milují.

Vždyť není nic lepšího, než moci zabořit prsty do měkké hmoty, kterou můžeme před očima přetvářet podle svého obrazu do rozmanitých tvarů, objektů, postav. Tím spíše, když tato hmota hraje všemi barvami, takže s její pomocí můžeme doslova vymodelovat celý svět.
válečky plastelíny

Jestliže máte doma malé dítě, pak máte možná i vy dobrou zkušenost s tím, že když už nevíte kudy kam a máte pocit, že je vaše dítě naprosto nezkrotné, stačí jej posadit ke stolu s plastelínou. A zábava na dlouhé desítky minut je na světě!

Velkou výhodou plastelíny je také fakt, že stojí doslova pár korun. Klasický balíček modelovací hmoty se prodává v rozmezí dvacet až třicet korun, a vydrží vám na několik použití. Respektive plastelínu můžete používat klidně celý rok i více, problém ovšem spočívá v tom, že děti postupně všechny barvy smíchají do jedné velké hnědavé koule, která už pro ně není tolik atraktivní jako původní zářivé barvičky. Nicméně pokud budete chtít anebo budete mít opravdu hluboko do kapsy, tak vám investice do plastelíny vydrží opravdu na hodně, hodně dlouho.
slon z plastelíny

Důležité je zmínit i to, že hraní s plastelínou rozvíjí tvořivost a zručnost dítěte. Může z ní nejen modelovat různé předměty a postavy, ale třeba také stavby. Dítě se naučí rozeznávat modelované tvary, procvičí si jemnou motoriku. Takže se jedná o hru, která nejenže baví, ale také rozvíjí.
žralok z plastelíny

A až vás klasická plastelína, či nověji modelína, přestane bavit, můžete vyzkoušet její zajímavé obměny, třeba v podobě lepivé barevné kuličkové hmoty nebo moduritu, který po uvaření v horké vodě ztuhne anebo různých keramických hmot, které tuhnou na vzduchu. Hotové výrobky si tak vaše děti budou moci uchovat navždycky anebo je využijí jako krásný dárek.