Dokonalá koupelna?

Bez koupelny si dnešní domácnost nedokážeme představit. Možná kvůli tomu, si téměř každý z nás přeje mít doma právě tu dokonalou. Už dávno není ale koupelna pouze malinká „budka“, kterou známe ze starých panelových domů. Dříve nám stačila obyčejná mísa, malé umyvadlo a jakákoli vana či sprchový kout alespoň v podobě závěsu. Dnes už jsou ale požadavky na koupelnu náročnější a jak už bylo zmíněno, téměř každý chce mít praktickou a krásnou koupelnu, kde bude trávit příjemné chvíle při každodenní péči o své tělo.

tmavé skříňky

Barva podlahy

Možná byste se divili, jak velký vliv má tento na první pohled nezásadní prvek, důležitou roli. Není dobré volit příliš světlé ani příliš tmavé podlaží. Na obou těchto odstínech bude totiž zjevná každá sebemenší skvrna. Například na černé podlaze je možné vidět i zaschlé skvrnky vody. Na bílé každý vlásek, či chloupek. I Spárovací hmota může být u volby bílé barvy, poměrně nepříjemným problémem.

Hygienické potřeby schovejte

Špatnou volbou se může stát i volný prostor pro koupelnové potřeby. Například různé poličky, regály, nebo pojízdné vozíky, nedodají koupelně příliš elegantní vzhled a vytváří v ní spíše pocit chaosu. Dobrou volbou je tedy volit úložný prostor pomocí zavíracích skříněk. Koupelna tak působí uspořádaně, čistě a příjemně. Do vestavěných skříní lze uložit i například pračku, nebo myčku.
květina u umyvadla

Volte spíše světlejší designe

Tmavé obklady a nábytek je sice trendy, ale do koupelny není úplně vhodný. Pohlcuje světlo a opticky zmenšuje prostor. Ovšem kombinace světlých obkladů a tmavšího nábytku nemusí být volbou k zahození. Například šedivá, nebo hnědá a sytá barva působí většinou velice přívětivě.

Čistota a vzdušnost

Koupelna by měla být v zásadě stále čistá. Nejen z hygienických důvodu, ale i z těch estetických. K čistotě můžete pomoci, když nebudete koupelnu zbytečně zahlcovat zbytečnými detaily a dekoracemi. Zkrátka v jednoduchosti je krása a pokud se chcete cítit ve vaší koupelně dobře, nevytvářejte v ní zbytečné skladiště a bude vám tak sloužit i jako místo k odpočinku.