Pravidelná kontrola a kvalitní přípravky

Udržovat bazén v chodu po celou koupací sezónu nemusí být až tak náročné, jak se na první pohled zdá. Důležité je začít s kontrolou už při prvním napouštění. Ano, už při prvním napouštění bazénu byste měli zkontrolovat za pomocí testeru jak je na tom voda napouštěná do bazénu. Hodnoty ph vody jsou tím nejzásadnějším ukazatelem její kvality a hlavně pak následného fungování dalších přípravků bazénové chemie, jejichž spotřeba a funkčnost právě na tomto faktoru opravdu hodně závisí. Pokud se tyto parametry totiž zvýší, může nastat situace, kdy přestanou účinkovat chlorové přípravky a Váš bazén se změní v nevzhlednou bažinu kvůli rozmnožení řas. Pokud se dostanou hodnoty tohoto faktoru naopak do nízkých hodnot, mohou Vám začít korodovat kovové části bazénu.

nafukovací bazén

A právě z těchto důvodů je důležité udržovat PH vody v rovnováze v předem stanoveném rozmezí a provádět pravidelnou kontrolu za pomocí testeru a to alespoň jednou týdně a v případě hodně vysokých teplot, kdy se hodně oteplí i obsah bazénu anebo v případě vyššího využívání bazénu, můžete provádět kontrolu i častěji. V případě, že používáte pro ošetření bazénové vody salinizační jednotku, provádějte kontrolu PH mnohem častěji, protože právě procesy probíhající v salinizační jednotce tyto hodnoty samovolně zvyšují. Pro zvýšení i snížení hodnot tohoto parametru samozřejmě existují přípravky a to jak v kapalné tak i v granulované formě.

vodní zábava

Nezapomeňte tedy provádět pravidelně kontrolu, což znamená, mějte do zásoby dostatek testerů pro celou koupací sezónu. Dodávejte do bazénu dostatek chloru a přípravky pro srovnání PH a odstraňujte mechanické nečistoty napadané do bazénu v průběhu používání a máte po problémech. Díky dodržování těchto několika základních pravidel si budete moci užívat koupání a čvachtánípo celé léto bez starostí.