Nejlepší čeští hráči v tenisové historii

Český tenis v posledních letech prožil velké období slávy, kdy se jak ženskému, tak mužskému týmu dařilo v soutěži národů Fed cupu, resp. Davis cupu. Zatímco ženy stále bojují o příčky nejvyšší, muži v minulém roce vypadli z elitní skupiny. Nicméně nejen současnými, ale i historickými úspěchy živ je český tenis. Pojďme se podívat na několik slavných hráčů a hráček historie.
raketa u sítě

Ivan Lendl

Absolutní špička své doby! A to doslova – světovou jedničkou byl od roku 1983, od roku 1985 pak nepřetržitě vládl neuvěřitelných 270 týdnů! A toto číslo dokázali překonat pouze Roger Federer a Pete Sampras. Stejně tak v počtu titulů z okruhu ATP se řadí na třetí místo světových tabulek (za Federera a Connorse) – získal jich v kariéře 94. Z toho získal celkem 9 trofejí z grandslamů. Jediný z těchto elitních turnajů, který nedokázal vyhrát, je britský Wimbledon.
tenistka při zápase

Jaroslav Drobný

Československý tenista, který hrál levou rukou, dokázal jako první Čech vyhrát právě Wimbledon. Podařilo se mu to v roce 1954, kdy ale reprezentoval Egypt. Padesátá léta v Československu totiž patří do temné historie, kdy komunistický režim donutil mnoho občanů emigrovat. Na svém kontě má i dva úspěchy z Roland Garros. Hrál navíc hokej a to dokonce na takové úrovni, že byl po deset let oporou naší reprezentace. V obou sportech si zajistil pozici v Síni slávy.

Jan Kodeš

Patřila mu sedmdesátá léta. Tituly si připsal na French Open (1970 a 1971), na Wimbledonu (1973). Byl úspěšným reprezentantem v Davisově poháru; opora týmu v něm odehrála 17 sezon! Stal se také předsedou Českého tenisového svazu.

Martina Navrátilová

Fenomenální hráčka prožila své hvězdné období mezi lety 1978 a 1987. V tomto období strávila v pozici světové jedničky 332 týdnů, což je po Steffi Grafové druhé nejdelší období v historii. Rekord drží v počtu získaných grandslamových titulů – 59. Celkem vyhrála úctyhodných a nepřekonaných 167 singlových a 177 deblových podniků. Jako jediná také vlastní kompletní sbírku grandslamových triumfů.