Co je potřeba splnit pro získání hypotéky?

Získat hypotéku je rok od roku těžší, přibývají další a další podmínky, které musí žadatel splnit a okruh lidí, kteří na hypotéku nakonec dosáhnout se rok od roku zmenšuje. Na hypotéku sice mohou dosáhnout i lidé s relativně malým příjmem, ovšem nesmí počítat s tím, že jim banka schválí hypotéku v řádech milionů korun. Hypotéka však není doménou jen běžných lidí, kteří si touto formou chtějí splnit sen o vlastním bydlení, ale najít můžete i hypotéku pro podnikatele https://www.fahd.cz/hypoteka-pro-podnikatele/ nebo osvč.

Pojďme se společně podívat na podmínky, které bude potřeba splnit v roce 2021 pro získání hypotéky.

Jak už bylo výše zmíněno, na hypotéku nedosáhne opravdu každý, je zapotřebí pravidelný měsíční příjem i velká finanční rezerva na účtu. Podmínky hypotéky se každým rokem zpřísňují, pokud tedy uvažujete o hypotéce, rozhodně není čas otálet.

  • Věk žadatele

Podmínka banky, která je v celku pochopitelná. Rozhodující je samozřejmě věk žadatele. Minimální věk, kdy je možné žádat o hypotéku je 18 let. Horní hranici si však každá banka stanovuje individuálně. Pokud o hypotečním úvěru uvažujete, není dobré otálet, čím dříve budete žádat, tím větší vstřícnost můžete od banky očekávat. Největší šance na získání hypotéky je samozřejmě v produktivním věku a s každým rokem klesá. V případě, kdy žadatel už pobírá důchod, řada bank žádost o hypoteční úvěr zamítne.

  • Bonita žadatele

podpis smlouvy

Další rozhodující faktor, podle kterého banka určuje, zda má žadatel nárok na hypotéku či nikoliv. Bonita ve zkratce vlastně znamená schopnost splácet. Banka zhodnotí váš pravidelný měsíční příjem, výdaje, záznamy v registrech dlužníků, další úvěry a na základě těchto údajů vyřkne ortel.

  • Negativní záznam v registru dlužníků

stisk ruky

Pokud chcete při žádosti o hypotéku uspět, nesmí vaše jméno figurovat v některém z registru dlužníku. Banky do nich totiž velmi často nahlížejí a i malý vroubek může nakonec zhatit celou žádost o úvěr.