Víkendové snídaně

Víkend je kouzelný v tom, že se pořádně vyspíte, a když už se vykutálíte z postele tak ještě v pyžamu pomalu připravíte dokonalou velkou snídani pro celou rodinu. Rodina se sejde u stolu a v klidu a v pohodě se nasnídáte a po celém týdnu si konečně společně popovídáte. Co k snídani připravit?

pečivo s ovocem
1. Sladké snídaně
Pokud jste milovníky sladkého, pak se v klidu pusťte do příprav snídaně den dopředu. Spousta sladkých snídaní se dá nachystat den dopředu tak, aby byly druhý den jen k rychlému dokončení. Například ideální sladkou snídaní na víkend jsou lívance, které můžete zadělat předešlý večer a nechat kynout v lednici. Těsto vám do rána vykyne a můžete rovnou smažit. Lívance můžete namazat marmeládou, přidat čerstvé ovoce, jogurt, oříškové máslo… Je to jenom na vás, co máte rádi.
Další možností sladké snídaně jsou třeba croissant s oříškovým krémem. Croissanty mohou být připraveny se šunkou a sýrem jako slaná varianta.
káva a croissant
2. Slané snídaně
Slané snídaně jsou ve většině rodin trhákem. Zasytí a jsou velice chutné. Ze slaných snídaní na víkend je dobré udělat třeba vaječnou omeletu, sázená vejce, vejce na tvrdo nebo pečivo se šunkou a sýrem. Dopřát si můžete klidně klasickou anglickou snídani z jedné pánve. Slaná snídaně má tu výhodu, že vám do dne dodá spoustu energie a zároveň do sebe nenarvete velké množství cukru. Pokud nemáte možnost připravovat snídani ráno, pak si můžete nachystat obložené pečivo večer do lednice, ale nebude to ono.
ovocný toast
3. Nápoje k snídani
U snídaně musíte především doplnit dostatek tekutin. Dopřejte si vodu, ovocné džusy či limonádu, minerální vodu nebo teplý čaj. Pořádně se napijte, tělo je po noci vyprahlé a potřebuje zavodnit. Pokud máte rádi kafe, pak si jej klidně dopřejte ale až tak 15 – 20 minut po snídani, káva totiž brzdí trávení, takže dopřejte tělu čas na zpracování snídaně.

Posted in Nezařazené