Stěhování v Praze prokládejte volnými dny a nějakým rozptýlením

Nenechávejte to na víkend – víkendy jsou pro stěhování Praha nejhorší termín, jednak je mají obvykle stěhovací firmy obsazené na měsíc dopředu, a pak je to volný den a všude kolem vás se bude někdo motat, různí zvědavci, kteří vás budou zdržovat a na něco se vyptávat. Je větší pravděpodobnost střetu s nějakým zlodějíčkem, jemuž se v nestřeženém okamžiku může něco z vašich věcí hodit, a v neděli navečer vzroste na silnicích provoz.

balení věcí

Vůbec nejhorší je volba stěhování na sobotu, kdy máte v plánu během neděle zvládnout vybalení věcí a zabydlování, abyste již v pondělí mohli nastoupit do zaměstnání.

Udělejte si volno – stěhovací firma si hravě poradí během jediného dne s přemístěním vašich věcí a bude to zdánlivě snadné, ale to nejobtížnější vás teprve čeká – prázdné místnosti, zčásti zaplněné krabicemi, nábytkem, koberci, nové působiště, na něž nejste ještě dostatečně navyklí, a k tomu všemu únava, nic není na svých místech, takže jediný prostor, kde si můžete odpočinout, je ložnice a postel (pokud ji ovšem nemusíte nejprve smontovat).

kartonová krabice

Počítejte s tím, že nejvíce sil budete potřebovat až na novém místě, a to po dobu obvykle dvou až čtyř dnů, než se „vyhrabete“ z toho nejhoršího. Mějte zajištěnou dovolenou v předstihu, a pokud to jde, přestěhujte se ve středu a volno si prodlužte o další víkend na celkem pět dnů.

Věci v krabicích, chaos v bytě a neustálý pohyb sem a tam, přenášení věcí, rozhodování, kam kterou umístit, je nesmírně zatěžující na psychiku, je to jistá forma stresu a potřebujete se jí střepat. Vyplácí se již v předstihu objednat místo v restauraci na dobrou večeři, můžete přizvat i přátele, zajistit soukromý salónek, kde rozptýlíte pozornost. To samé můžete udělat v kavárně, v cukrárně nebo v čajovně. Posezení byste mohli doplnit o výlet na kolech, cyklistika v přírodě je ideální sport pro takové situace.

5/5 - (1 vote)