Stěhování svépomocí nebo s firmou – je to na vás

Levné stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ je nesnadný životní krok, ale jsou okamžiky, kdy se pro něj rozhodneme vlastními silami a prostředky. Jsou to zejména operace v rámci jednoho města či obce, kdy část vybavení zůstává na místě, a stěhují se jen předměty, s nimiž si snadno poradíme. Většina moderního nábytku se dá rozebrat a přestěhovat jej po částech, snadné je to i s krabicemi plnými drobných předmětů, relativně jednoduše to zvládáme i s některými menšími koberci nebo spotřebiči. Někdy to však může být nad naše síly a tehdy je čas povolat specialisty.

moderní byt

Těžké spotřebiče – chladničku můžeme přestěhovat ve dvou i sami, s pomocí stěhovacích popruhů, některé menší chladničky nejsou příliš těžké a lze s nimi manipulovat celkem bez problémů, ovšem horší je to s automatickou pračkou. Zkuste jí nadzvednout sami bez popruhu a poponést ji po místnosti, budete toho mít dost. Hmotnosti praček převyšují běžně půl metráku, a nejste li zdatní sportovci, raději to nechte na stěhovací firmě.

stěhování bytu

Sedací soupravy – ty, co se dají rozebrat, půjdou přemístit snadno, ale některé rozebrat nejdou, nebo velmi obtížně, jako jsou např. rozkládací pohovky. Hmotnost takové pohovky může být přes 30 kg a ve dvou je to po schodišti v paneláku pořádná zabíračka. Není-li tam nákladní výtah, do jedenáctého patra je to zápřah i pro stěhováky.

Starožitnosti, dlouhé koberce, klavíry, akvária, trezory, stroje – to vše jsou předměty, u nichž byste opravdu měli zvážit své možnosti a nepřepínat síly. Pamatujte na to, že vás čeká ještě vybalování věcí, úklid, rozmístění nábytku a zabydlení a také administrativní kroky spojené se změnou trvalého pobytu. Nejhorší fáze přichází totiž až po přestěhování a ta je náročná hlavně na psychiku. Mohou vás dostihnout deprese a chmury, zvláště tehdy, nejste-li na nové působiště ještě zvyklí a plně adaptovaní.