Péče o zevnějšek před usnutím

Spánek je přirozenou součástí našeho života stejně jako strava a pravidelný pohyb. Má blahodárný vliv nejen na naše zdraví, ale i na fyzický vzhled. Na co bychom neměli zapomínat každý večer před usnutím, abychom se cítili fit, byli přitažliví, spokojení a dostatečně sebevědomí?

mazání krémem

Péče o rty

Ženské rty trpí nejvíce v letním období vlivem slunečních paprsků a také v zimě v mrazivém a větrném počasí. Některé ženy jsou dokonce více náchylné na popraskané rty, což může způsobit mnoho vlivů počínaje nevhodnou stravou a stresem a konče genetickou výbavou. Nejvýhodnější je péče o rty právě v průběhu spánku. Večer před spaním na ně naneste regenerační a vyživující balzám, pochopitelně bez UV filtru, který by byl jen zbytečnou zátěží.

Pokožka rukou a nohou

Je všeobecně známo, že v průběhu spánku dochází k hluboké regeneraci organismu, tkáně mají dostatek času budovat nové buňky a zbavovat se odumřelých. Platí to samozřejmě i o pokožce. Tu v průběhu dne nejvíce zatěžujeme na rukou a na chodidlech. Dopřejte si před spaním alespoň půlhodinku, kterou věnujete péči o ruce a nohy. Jejich pokožka bývá navečer dehydrována, na rukou od častého umývání a na chodidlech celodenním pohybem v obuvi. Aplikujte speciální krémy k tomu určené, ty vyživí kůži do hloubky a výhodou večerní aplikace je především několikahodinové nepřetržité působení. Pamatujte také na to, že pokožka dlaní a chodidel vyžaduje každá jiný druh regeneračního krému.
krémy u květin

Aromaterapie

V 90. letech vzrůstala obliba vonných tyčinek, ty však obecně nelze doporučit, zvláště před spaním, neboť jsou do jisté míry toxické. Ideální je k tomuto účelu využít bio aroma ve spreji, anebo aromalampu s vonnou silicí. Klasické parafínové svíčky však nahraďte alternativními, vyráběnými z rostlinného vosku – stearinu. Před spaním raději zvolte mírnější koncentraci vůně a především usínejte u otevřeného okna s dostatečným větráním a přísunem čerstvého vzduchu.