Někteří instalatéři drží pohotovost nonstop

Pohotovost se drží nonstopinstalatéři pohotovost drží 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, podobně, jako hasiči, policie a zdravotnická záchranná služba. Patří tedy k profesím nezastupitelným, důležitým a oceňovaným hlavně ve chvíli, kdy právě zrovna u vás dojde k nějaké nehodě. Závady na systémech, které mají instalatéři „pod palcem“, tedy vody – plyn – topení, mohou být neočekávané a mohou nastat bez ohledu na kalendářní den či denní nebo noční dobu. Nejnebezpečnější jsou úniky plynu v potrubních rozvodech v domě nebo i pod zemí v ulicích mimo objekty, zápach zemního plynu vždy signalizuje problém, který se nesmí oddalovat a musí se řešit okamžitě.

instalatérské nářadí

Čištění kanalizace – ucpané odpady bývají poměrně častým typem závady, naštěstí to nebývají život ohrožující stavy a výjezdy tolik nespěchají, jako k úniku plynu. V některých situacích si nedokážeme poradit sami běžnými čisticími prostředky, jako jsou gumové zvony a různé chemikálie, převážně soda nebo hydroxid sodný, a tak přichází na řadu mechanické rotační a tlakové čisticí systémy. Výhodou tohoto zásahu pak bývá důkladné zbavení nečistot ze špatně přístupných míst, jako jsou stoupačky a další vzdálené kanalizační rozvody.

zásah instalatéra

Prasklá voda – kapaliny jsou média holýma rukama nezkrotná a tam, kde je chceme udržet, musíme nasadit mnoho technických prostředků. Jestliže některý z nich v průběhu času selže, např. zpuchřelá těsnění, závady na armaturách či prasklé trubky, může to být důvod k výjezdu, a to i o víkendech dle závažnosti situace.

Závady na vytápění – v zimním období to může být velmi nepříjemná záležitost, proto se nezdráhejte volat na kontaktní telefonní číslo kdykoli, aby se závada odstranila co nejdříve. V silných mrazech může dojít k zamrznutí vody v radiátorech či v potrubí vedeném v podlaze, případně k úhynu rostlin a samozřejmě to může mít i zdravotní následky na lidský organismus.