Menší ani větší záznam vás trápit nemusí

Možná už jste vyzkoušeli všechny možnosti, jak se záznamu v registru zbavit anebo jej alespoň postavit do jiného světla. Ale nic vám nepomohlo. Takový záznam může být vymazán až za několik let, a pokud jde o banky, tak tam nikoho nezajímá, že se jedná o naprosto nevýznamnou drobnost. I kdyby se jednalo o opožděnou fakturu za telefon či za sociální pojištění, tak to neukecáte. Ať už je váš záznam sebevíce nepatrný, v bance to nikoho nebude zajímat, protože se záznamem váš nárok na půjčku automaticky zaniká, a tamější pravidla jsou natolik přísná, že je nikdo nepřekročí.

dohoda

Nicméně vás to trápit nemusí, protože vy se můžete vydat jinam, kde záznam nikomu vadit nebude. Řeč je o nebankovních společnostech, které jsou ochotny nějaký ten vroubek v registru tolerovat, pokud se nejedná o něco opravdu hodně významného. Zde si můžete sjednat nebankovní hypotéku bez registru, a pokud máte opravdu zanedbatelný prohřešek, tak i s velice výhodným úročením. Zkrátka, menší, ale ani větší záznam nemusí vadit, protože nakonec ovlivní pouze to, jaká bude vaše úroková míra.

prasátko

Nebankovní hypotéky bez registru se od ostatních typů úvěrů neliší tím, že by se o váš registr nikdo nezajímal, ale tím, že v případě záznamu je možné ho u takové půjčky tolerovat. Tyto úvěry jsou naopak velice podobné všem ostatním půjčkám, především tím, že i k jejich ručení budete potřebovat vhodnou nemovitost, a také musíte prokázat, že máte příjmy dostatečné na splácení sjednané půjčky i s úroky. Právě tato dvě kritéria jsou ve skutečnosti zásadní pro to, zda na potřebný úvěr dosáhnete. Když budete mít dostatečně vysoký příjem i zástavu odpovídající hodnoty, pak už vaší půjčce nestojí nic v cestě. V opačném případě si musíte sjednat vhodného spoluručitele anebo spoludlužníka, kteří se za vás zaručí svým vlastním majetkem.