Když se řekne bazén

Základní pojem, který Vás hned v tu chvíli napadne, bude jistě voda, teplo, sluníčko a léto. Mezi další se řadí tablety. Ti z nás, kteří mají doma venkovní domácí bazén a každý rok se o něj starají, moc dobře vědí, že každý bazén potřebuje také základní údržbu. Mezi základní a nejznámější přípravky, které se do vody přidávají, aby zůstala zdravá, čistá a hygienicky nezávadná patří rozhodně chlorové tablety do bazénu.

bezpečná vesta

Jednosložkové tablety

Tyto tablety patří mezi jednosložkové, protože obsahují pouze jednu účinnou složku a to právě chlor. Použít je však můžete ve dvou případech, protože jsou vhodné:

  1. Pro šokovou terapii vody – pokud při kontrole objevíte, že voda žádný chlor neobsahuje, pak na nic nečekejte a přidejte právě tento přípravek do vody. Následně voda bude mít opět požadovanou koncentraci. Hodí se také v případě, že koupací sezónu začínáte.
  2. Pro průběžnou chloraci vody – v tomto případě budete průběžně zajišťovat požadované hodnoty chloru ve vodě. Vždy by měla voda obsahovat určitou koncentraci, která je žádoucí z hlediska bezpečného koupání a právě z hlediska čistoty a hygieny vody.

křivka v bazénu

  • Mezi standardní balení se řadí tablety o hmotnosti 200g, ale vybrat si můžete také mini verzi, která má hmotnost 20 g a je určená právě do malých domácích podmínek.

Výhody a nevýhody

Dalo by se to považovat za výhodu i nevýhodu, ale tento typ tablet neobsahuje mimo organicky vázaný aktivní chlor žádné jiné účinné látky. Ostatní nebo jakékoli jiné účinné látky, které se v dnešní době už do jiných přípravků přidávají, totiž pomáhají udržovat vodu čistou a průzračnou. Proto je dobré přidávat společně s chlorem (jednosložkovou chemií) ještě i další přípravky bazénové chemie, která budou udržovat hodnotu pH, odstraní zákal nebo eliminují projevy vyššího vápníku a hořčíku v bazénové vodě.

  • Tablety se prodávají v různě velkých baleních, takže si můžete kdykoliv vybrat typ balení, který preferujete. Pokud budete přidávat tento přípravek, je nezbytné sledovat také hodnotu pH, aby přípravek mohl dobře a úspěšně působit. Proto hodnota pH musí být v optimální rovině, tedy v rozmezí od 6,8 do 7,2.