Jak vybrat stavební firmu?

Cesta za vlastním bydlení je dlouhá a trnitá, tedy v případě, kdy se rozhodnete si svůj vysněný dům postavit od základů dle svých představ. Postavit vlastní rodinný dům pro mnohé znamená splnění celoživotního snu. Pokud tedy máte v bance vyjednanou hypotéku, hotový stavební projekt, pozemek, stačí najít stavební firmu, která vám pomůže tento sen proměnit ve skutečnost. A možná tady se objevuje první kámen úrazu, najít kvalitní stavební firmu, není jen tak. Ba naopak, je to snad náročnější než kolečko po úřadech předtím. Jak najít stavební firmu a vyvarovat se přitom nejčastějších chyb?

růst financí

Hledání s dostatečným předstihem

Stavebních firem je na trhu žalostný nedostatek. Není tedy žádnou výjimkou, že na některé lepší stavební firmy je čekací listina i několik měsíců nebo nové zakázky už vůbec nepřijímají. Ostatně je tomu stejně jako v případě jiných služeb, na které se stojí dlouhé fronty a vůbec nezáleží, zda se jedná o truhláře, elektrikáře, kadeřnici anebo právě stavební firmu. Doporučuje se začít hledat s minimálně půlročním předstihem, kdy ještě řada firem nemá zakázky na tak dlouhou dobu nasmlouváno. Jelikož výstavba rodinného domu je dlouho plánovaný životní krok, jistě ho budete plánovat s daleko větším předstihem. Když i samotné plány na nemovitost architektům mnohdy trvají několik měsíců a další měsíce zabere běhání po úřadě a shánění všech potřebných povolení.

vlastní bydlení

Pokud z čista jasna naleznete firmu, která je ochotná za měsíc začít stavět, mějte se na pozoru! Buďto je nová a na vašem domě se bude teprve učit nebo kvůli vám zrušila jinou méně lukrativní zakázku. To znamená jediné – výstražný trojúhelník. Později by se vám totiž mohlo stát něco podobného a to jistě nikdo nechce. Pokud hledáte opravdu spolehlivou firmu, rozhodně stojí za vaší pozornost hbstavby https://www.hbstavby.com/, která už zrealizovala řadu projektů rodinných domů.