I o duši je třeba pečovat

Možná vám to může přijít zbytečné, ale člověk nemá jen svou tělesnou schránku, ale i duši, a proto by se i oni měl starat, pečovat a předcházet všemu, co by duševnímu zdraví zrovna nepřidalo.

duševní nemoc

A jestli nevíte, jak přesně na to, pak se vám jistě bude hodit pár rad. Dnešní doba je uspěchaná a stresovým situacím se vyhnout nedá. Pokud budete svému nitru dopřávat hygienu tak, jako svému tělu, určitě budete v životě proplouvat ve vypjatějších situacích s nadhledem a klidem.

Samozřejmě nic nejde hned, trpělivost je na místě, jen ten, kdo vydrží, dosáhne kýženého cíle.

Začněte tím, že se soustředíte sami na sebe. Vždy když vstanete, nechte oči zavřené, naslouchejte svému tělu, nejen po stránce hmotné, ale i té nehmotné.

zoufalý muž

Ideálním začátkem dne je trocha pohybu. Nemusíte se ovšem trápit hodiny ve fitku, stačí vyjít schody místo použít výtah, nebo se rozvlnit v rytmu své oblíbené melodie, tělo se tak perfektně nastartuje do celého dne.

Sami sebe povzbuzujte a nebojte se toho, koukejte na sebe v tom kladném slova smyslu, určitě máte spoustu předností. Buďte sami sobě kamarádem a když se vám něco podaří, klidně si za to vysekněte pochvalu.

Příroda je všemocná a dokáže opravdu zázraky. Udělejte si čas a vyražte si na procházku do lesa a nezapomeňte si něco malého, co by vám ji připomínalo, i donést domů. Stačí malá květina.

Nejen duchovnem je člověk živ, i hmotná schránka se musí udržovat při životě, proto si dopřejte opravdu kvalitní a dobré jídlo a hlavně si na ně udělejte dostatek času, nechvátejte, vychutnávejte si sousto po soustu.

Výborným relaxačním prostředkem je vana plná horké vody a voňavé pěny, k tomu sklenička dobrého moku. Uvidíte, že po takové koupeli budete spát, jako když vás do vody hodí.

Nejen ve své duši si udělejte pořádek, kamarádi, kteří vás jen využívají a sají z vás energie, určitě nestojí za to, nechávat jim místo ve svém životě. Není přece důležitá kvantita, ale kvalita.