Cykloturistika je stále v oblibě

Dovolenou můžete prožít mnoha způsoby. Buď odpočívat a pohybové aktivity snížit na nezbytné minimum, anebo přesně naopak. Lidé jsou skutečně různí a nelze na život stanovit přesný jízdní řád – zatímco pro někoho je představa dovolené u moře nesmírně lákavá, jiný se do těchto končin rozhodně dobrovolně nevypraví.
Zvláštní kategorii zastánců aktivní dovolené tvoří dobrodruzi. Mají na její průběh svůj vyhraněný názor, který rozhodně nekoresponduje s běžným pohledem na svět. Jsou to milovníci outdooru a rozhodně se lépe cítí ve vlastním stanu, než pod střechou předraženého wellness hotelu. Putují krajinou buď po svých, našlapují po horských úbočích s batohem na zádech, anebo s sebou vláčí svůj skromný přístřešek v cyklobrašnách.
horské kolo

Novodobí nomádi

Už jste něco podobného zakusili na vlastní kůži? Upnout na nosič dvě nebo tři brašny, naplnit je zavazadly, jejichž hmotnost přesahuje 15 kg, a šlápnout do pedálů? Když se sejde vhodná parta lidí, o nichž lze říci, že jsou to lidé do nepohody, stávají se z nich kočovní Nomádi, co objevují tajemná zákoutí hor, lesů a luk, a co zažívají dobrodružství podpořené endorfiny z fyzické námahy.
A jaké jsou nejkrásnější terény pro putování na horském nebo trekovém kole?
cyklista v horách
Česká Kanada – terény spíše pro pokročilé cyklisty, poněkud více kopcovité, ale vynaložená námaha stojí za to. Krajina již podle svého názvu odpovídá typické kanadské divočině, střídají se tu lesy s rozlehlými loukami, které občas doplní vodní plochy rybníků, nebo potoků či říček. Prochází tudy úzkokolejná železniční trať z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice.
Třeboňsko a horní Lužnice – síť ideálních cyklotras pro začátečníky a rodiny s dětmi. Všechny vedou po rovině Třeboňské pánve a přírodních krás bude kolem vás tolik, že je nestačíte počítat. Třeboňsko je také právem považováno za jednu z nejmalebnějších oblastí České republiky, v době renesance ji mistrně a nesmírně citlivě přetvořili Štěpánek Netolický a Jakub Krčín z Jelčan do soustavy propojených stok, kanálů a rybníků, a jejich mistrovství využívají lidé dodnes.