Chce to klid a nohy v teple

Neexistuje špatné počasí, jen člověk je špatně oblečený. Tohle norské přísloví vystihuje vše o pohybu na horách, pobytu v přírodě. Příroda je, ne možná krásná, ale určitě zajímavá za každého počasí. Sluníčko a jen pár mráčků na obloze je energii nabíjející forma počasí, pokud navíc stojíte na místě s dalekými výhledy. Koukáte do krajiny a je vám nádherně.

Není špatné počasí

Déšť, mlha, teploty docela nízko. I toto počasí ve vás zanechá silné zážitky. Vsaďte se, že když se na ně dobře připravíte, budete na túru v tomhle „nečasu“ vzpomínat stejně jako na pochod se sluncem nad hlavou. Jde však o to, se na tuto slotu dobře připravit. Nic nepodcenit. Pokud se oblečete špatně, může se vám stát, že velice rychle promoknete. Když jste mokří, bude vám zima. Když se k tomu přidá prudký vítr, i krátká túra se může proměnit v boj o přežití. A to sice je také silný zážitek, ale věřte, že na něj si vzpomínat nebudete chtít. My žijeme v krásné zemi, nad kterou se málokdy vyskytnou nějaké povětrnostní extrémy. Jsme daleko od oceánu, nad kterým se počasí vyvíjí a tím se stávají předpovědi pro naše aktivity docela přesné. Počasí je docela stabilní.

Jinak je tomu v Norsku. Země v sousedství Atlantského oceánu, v cílové oblasti golfského proudu. Počasí zde ukazuje schopnost velice rychlé změny. Sluníčko vystřídá prudký liják, pak přijde mlha, vítr a do hodiny je zase hezky. Za pár okamžiků vše znova dokola.

Pohoda v přírodě

Norové tedy s proměnlivostí počasí mají velké zkušenosti. A všechny využívají při vyvíjení, navrhování a výrobě oblečení pro pobyt v přírodě. Můžete vzít jed na to, že na sportovní prádlo od norských firem se můžete spolehnout. Devold expedition https://www.c-store.cz/DEVOLD-c132_0_1.htm je jedna z norských firem, která vám nabídne skvělé oblečení do hor i pro jiné sporty. Firma byla založena už roku 1853! Ve své nabídce mají tedy určitě nejdéle vyvíjené spoďáry na světě. A ta délka toho vývoje, je promítnuta do kvality. S produkty firmy Devold bude pro vás pobyt i ve špatném počasí plný příjemných zážitků.